Discord Yeni Konferans Özelliğini Duyurdu!

Pandemiyle birlikte internet üzerinden gerçekleştirilen webinarlar popülaritesini artırdı. Genellikle oyuncular arasında yaygın olan Discord ise yeni duyurduğu özellik sayesinde artık uygulama üzerinden webinarlara ev sahipliği yapabilecek. Eğer Discord konferans özelliğini nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız detaylar yazımızda!

Discord Nedir?

Discord genellikle oyuncular arasında yaygın olan bir sesli ve yazılı iletişim programıdır. Program üzerinden yazı şeklinde sohbet edebilir veya kişi/grup aramalarını kullanarak arkadaşlarınzla sesli sohbet de edebilirsiniz.

Discord Konferans Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Bu özelliği kullanabilmek için yeni bir kanal oluşturmanız gerekiyor. Kanal türünü seçerken ise en altta yer alan Stage Channel seçeneğini seçeceğiz.

discord toplantı

Kanalımıza isim de verdikten sonra ileri diyoruz. Bu ekranda ise kimlerin konferansta moderatörlük yapabileceğini seçeceğiz. Moderatörler konuşmacı ekleyip çıkartabilir. Moderatör seçerken kullanıcı adı veya rol belirtebiliriz.

discord-webinar-ozelligi

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra konferans kanalımız artık hazır olacaktır. Moderatörler kullanıcılara konuşma hakkı verebiliyor veya alabiliyor. Ayrıca konuşma hakkı isteyen kullanıcılar ise el sallayarak bu isteklerini belirtebilir.

Siz Discord webinar özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Discord resmi sitesi için tıklayın.

Diğer güncel konular hakkındaki yazılarımız için tıklayın.

 

 

Webinsan Blog - Web'deki İnsan! Kurucusu & Yöneticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.